O nás
DanceConnected je nově transformovaný spolek působící v oblasti současného tance. Pod původním názvem ImproEvents Prague byl založen v roce 2017 s hlavním posláním teoretického a praktického výzkumu v oblasti tance a podpory vzdělávání v tomto uměleckém odvětví. Od změny vedení na konci roku 2023 se činnost spolku zaměřuje na uměleckou tvorbu, její rozvoj a prohlubování propojení České republiky s mezinárodní taneční scénou v úzké spolupráci s umělci a na přiblížení tance ve společnosti. Spolek, který má v současné době 4 členy, je platformou pro propojování umělců, souborů, tanečních odborníků napříč Evropou, iniciuje nové taneční projekty, pomáhá popularizovat současný tanec a zároveň implementuje tanec do společenského života různých skupin lidí.
Jako de facto nově vznikající subjekt se DanceConnected snaží využít bohatých zkušeností členů týmu v oblasti tance. Za cíl si klade vybudovat pozici partnera společensky prospěšných projektů, být součástí evropských tanečních a vzdělávacích networků a svou činností přispět k budování udržitelné budoucnosti tance a scénického umění.
Náš tým
Daniela Řeháková
Absolvovala magisterské studium oboru produkce na pražské DAMU (1998). Během studia produkčně spolupracovala na několika významných událostech a založila vlastní divadelní agenturu, s kterou realizovala především zájezdová představení v období let 1995 - 2005. Současně působila jako tajemnice divadla Rokoko a poté šest let jako produkční a zástupce ředitelky Divadla v Řeznické. V roce 2003 se začala zaměřovat na finanční management kulturních institucí, jemuž se věnuje dosud (spolupráce s mnohými neziskovkami - Alt@rt, VerTeDance, Studio Damúza, Struny podzimu, Věra Ondrašíková & Coll., Tanec Praha, ME-SA aj.). V letech 2012 – 2015 působila jako ředitelka divadla Ponec. Během spolupráce s Tancem Praha (2006 - 2024) spolupracovala také na mezinárodních projektech např. M for Mobility, Big Pulse Dance Alliance, Shape it! aj. V současné době je členkou a manažerkou souboru Temporary Collective, je majitelkou produkční agentury TDA Production s.r.o. a současně transformovala spolek DanceConnected, jehož je předsedkyní.
Markéta Perroud
Po absolvování Pražské taneční konzervatoře v roce 1990 pracovala jako profesionální tanečnice v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka a zároveň spolupracovala na mnoha nezávislých uměleckých projektech doma i v zahraničí. V roce 1995 byla oceněna Cenou Thálie.
V roce 1997 se stala sólistkou Baletu Státní opery ve francouzském Lyonu, kde působila do r. 2010. Je držitelkou francouzského státního diplomu pedagogiky tance, v letech 2009 - 2010 pak studovala v Lyonu kulturní management.
Od r. 2010 spolupracovala s Tancem Praha, původně jako členka Umělecké rady, následně jako umělecká spoluředitelka festivalu TANEC PRAHA (od 2011 do ledna 2024) a celé organizace (od 2012 do ledna 2024).
R. 2015 jí byla předána insignie rytířky Řádu umění a literatury za přispění k rozvoji francouzsko-českých vztahů.
Od května 2021 do září 2023 byla také uměleckou ředitelkou divadla PONEC.
Podílela se na mnohých evropských projektech jako např. Aerowaves, EDN-European Dance Development Network, Dance transit. Praha.Dresden.Leipzig, Dancing Museums, Shape It, Big Pulse Dance Alliance, Dancing Museums, Dance Well a další.
Aktuálně je činná v uměleckém vedení projektu Dance Well jako externí spolupracovník Tance Praha, spolupracuje s tanečními umělci i organizacemi na rozvoji jejich mezinárodních vztahů a od roku 2024 se podílí na transformaci spolku DanceConnected.
Je členkou řady komisí a porot.
Katarína Morávek Ďuricová
Studovala provoz a ekonomiku na Žilinské Univerzite v Žiline a od roku 2005 do 2011 působila v kulturním centru Stanica Žilina – Záriečie, kde nabyla zkušenosti s provozem kulturního centra a organizací mezinárodních eventů. Tady také nalezla vášeň k světelnému designu a současnému tanci.
Od roku 2012 působí zejména v Praze a věnuje se projektovému managementu (Česká taneční platforma 2013, 2015, 2016, Aerowaves Spring Forward v Plzni 2016, projekty Dancing Museums a Dance Well), produkci (Institut Světelného designu), koordinaci (Staff Exchange v rámci sítě Trans Europe Halles, Anténa – sieť pre nezávislú kultúru, European Lighting School), a spolupracuje na umělecké tvorbě se soubory. Kromě práce na nových světelných řešeních a touringu byla od roku 2014 technickou ředitelkou festivalu TANEC PRAHA (do ledna 2024), od roku 2020 Bratislava v pohybe a od roku 2022 organizuje festival světelného umění v Žilině (SK).
V letech 2018 – 2021 byla členkou Executive Committee sítě nezávislých kulturních center Trans Europe Halles.
Dvakrát získala cenu za světelný design při festivalu Česká taneční platforma ve spolupráci s VerTeDance a Jiřím Havelkou za představení Flow (2017) a Korekce (2014).
Veronika Hladká
Vystudovala Management v kultuře na Masarykově univerzitě v Brně. Již koncem studií začala pracovat pro organizaci Tanec Praha, kde působila nejdříve jako koordinátorka, následně jako manažerka mezinárodního festivalu TANEC PRAHA v regionech, produkční v divadle PONEC a jako projektová manažerka se podílela také na dalších mezinárodních projektech (BeSpectACTive!, Spring Forward 2016, Big Pulse Dance Alliance). Jako manažerka a produkční spolupracovala s choreografkou Terezou Lenerovou, nyní spolupracuje s choreografkou Věrkou Ondrašíkovou, souborem Tantehorse a SIMULAKRUM. Od dubna 2024 pracuje v České filharmonii jako produkční zájezdů. Dlouhodobě také spolupracuje s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary.